Z prawdziwą przyjemnością prezentujemy QGIS 1.2.0 'Daphnis', kolejne z edycji rozwojowej.

Seria edycji rozwojowych udostępnia użytkownikom nowe funkcje i daje szanse ich przetestowania w miarę umieszczania ich w kodzie aplikacji. Nie zapewniamy długoterminowego wsparcia dla tej edycji. Jest ona skierowana głównie do tych, którym nie przeszkadzają częste zmiany interfejsu użytkownika, a chcieliby uzyskać dostęp do nowych funkcji. Zarzucamy określenie 'niestabilna' na rzecz terminu 'rozwojowa' dla naszych krótkoterminowych wydań QGIS, ponieważ wprowadzało ono w błąd sugerując, że wersje te są bardziej podatne na błędy. W rzeczywistości wersje rozwojowe zawierają szereg poprawek czyniących aplikację bardziej stabilną w porównaniu z poprzednimi wersjami.

Pakiety z wersjami binarnymi oraz kodami źródłowymi są dostępne pod adresem:

http://qgis.org/en/download/current-software.html

O nowościach w tej wersji QGIS można przeczytać na stronie:

http://blog.qgis.org/node/137

Wraz z wydaniem wersji QGIS 1.2.0, społeczność QGIS opracowuje aktualizację podręcznika użytkownika QGIS dla tej wersji. Podręcznik w wersji angielskojęzycznej będzie dostępny już niedługo, a jego wydanie zostanie publicznie podane do wiadomości. Niezwłocznie po tym, zostaną podjęte prace zmierzające do przygotowania polskiej wersji podręcznika.

QGIS jest projektem opartym całkowicie na pracy woluntariuszy. Są nimi zespoły programistów, osób przygotowujących teksty oraz innych współpracowników. Wyrażamy podziękowania i wdzięczność za wiele, wiele godzin pracy, które osoby te poświęciły aby ukazała się prezentowana wersja.

Jeśli chcesz przekazać darowiznę lub zasponsorować nasz projekt, odwiedź
http://www.qgis.org/en/sponsorship.html. Jednakże QGIS jest wolnym oprogramowaniem i wcale nie musisz tego robić.

Miłego QGISowania!